Piątek 15 grudnia 2017 roku. Imieniny - wszystkiego najlepszego!

Filia nr 2 w Strzyżowicach nieczynna do odwołania z powodu remontu budynku. Przepraszamy.

22 grudnia 2017 r. wszystkie filie nieczynne.

Filtr
 • Informacja - zmiana godzin

  Od stycznia 2012 roku FILIE BIBLIOTECZNE w Dąbiu, Strzyżowicach
  i Sarnowie w CZWARTKI będą czynne od godz. 10:00

 • Akademia Orange dla Bibliotek - 2011

  GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Psarach w mijającym roku przystąpiła po raz drugi do Programu "Biblioteki z Internetem TP" oraz do Programu "Akademia Orange dla Bibliotek", której celem jest refundacja usług telekomunikacyjnych. Złożyła na stronie internetowej Programu wniosek o przystąpienie do Programu i Fundacja ten wniosek zaakceptowała, przekazując dotację finansową w wysokości 4.023,16 zł z przeznaczeniem na edukację i popularyzację zwiększenia wykorzystania internetu przez pracowników i użytkowników Bibliotek, do korzystania z nowoczesnych technologii w sposób mądry i bezpieczny, a w szczególności na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce centralnej i filiach, a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym w roku 2011. Udział w programie Akademia Orange dla bibliotek to ważny krok w procesie internetyzacji polskich bibliotek. Dzięki dostępowi do internetu nasze placówki są jeszcze bardziej atrakcyjnym i przyjaznym miejscem dla osób w różnym wieku i z różnych środowisk. Założeniem Programu jest bezpłatny dostęp do internetu.

 • Życzenia Bożonarodzeniowe - 2011

  Wszystkim naszym Czytelnikom,
  Przyjaciołom i Sympatykom
  składamy serdeczne życzenia świąteczne
  i noworoczne.
  Niechaj w Święta Bożego Narodzenia
  zagoszczą w Państwa domach:
  radość, miłość i dobroć
  a Nowy Rok niech przyniesie spełnienie
  wszystkich planów i marzeń.

  Dyrektor i pracownicy
  GBP w Psarach
 • Biblioteka jest miejsce dla wszystkich

  Mając na uwadze te słowa, zapraszam wszystkich mieszkańców do jak najczęstszego odwiedzania naszych bibliotek, spędzania tam wolnego czasu i korzystania z ciekawego księgozbioru. Dziękując Pani Krystynie Pawlik - emerytowanemu, zasłużonemu dyrektorowi GBP w Psarach za lata starań, mam nadzieję na ciekawą, serdeczną i miłą współpracę z Państwem.

                                                              Helena Warczok

 • Lokomotywa

  I część konkursu plastycznego z cyklu POLSCY POECI DZIECIOM pt. "LOKOMOTYWA".
  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II z SP Gminy Psary.

 • Moja Ziemia Święta

  Gminna Biblioteka Publiczna w Psarach zaprasza na spotkanie z Panem Jarosławem KRETEM, które odbędzie się 15 listopada o godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie.
  Temat spotkania: "MOJA ZIEMIA ŚWIĘTA".

 • Warsztaty graficzne - Małgorzata Flis

  6 października 2011 r. - warsztaty graficzne dla uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Sarnowie z udziałem ilustratorki książek dla dzieci Małgorzaty FLIS.

 • Warsztaty papiernicze - 2011

  29 września 2011 r. - warsztaty czerpania papieru w formie pokazu dla uczniów klas I Gimnazjum w Psarach. Zajęcia poprowadzi firma "KALANDER".

 • Nieczynne biblioteki

  W dniach 5, 6, 7, 12, 13, 14 września, 10, 11, 12 października i 8 listopada 2011, Filia Nr 1 GBP w Dąbiu, oraz Filia Nr 3 w Sarnowie będą nieczynne. Pracownicy tych placówek będą na szkoleniach realizowanych w ramach programu MK i DN "Biblioteka +". Przepraszamy za niemożliwość korzystania z ich księgozbiorów w tych dniach i zapraszamy do Bibliotek w Psarach i Strzyżowicach.

 • Spotkanie z dyrektorem Biblioteki Śląskiej

  14 lipca 2011 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Psarach zaszczycili swoją obecnością: Dyrektor Biblioteki Śląskiej Pan prof. zw. dr hab. Jan MALICKI i z-ca Dyrektora ds. Bibliotek Samorządowych Pani mgr Maria GUTOWSKA.

 • Informacja

  27 czerwca 2011 na IX sesji VI kadencji Rady Gminy Psary samorządowcy podziękowali za długoletnią pracę odchodzącej na emeryturę Pani Krystynie PAWLIK - Dyrektorowi GBP w Psarach, podkreślając jej nieocenioną rolę w organizacji sieci nowoczesnych, dobrze wyposażonych Bibliotek w naszej gminie.

 • Warsztaty drukarskie - 2011

  18 maja 2011 r. - warsztaty drukarskie dla uczniów klas I GIMNAZJUM prowadzone przez Czerpalnię Papieru "KALANDER".

 • Spotkanie autorskie - Barbara Gawryluk

  13 maja 2011 r. - spotkanie uczniów klas I, III i IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ w Strzyżowicach z autorką książek dla dzieci Panią Barbarą GAWRYLUK.

 • Spotkanie autorskie - Grażyna Bąkiewicz

  9 maja 2011 r. - spotkanie dziewcząt z miejscowego GIMNAZJUM z autorką ksiązek dla dzieci i młodzieży Panią Grażyną BĄKIEWICZ

 • Tydzień Bibliotek - 2011

  Hasło TYGODNIA BIBLIOTEK 2011 to "BIBLIOTEKI ZAWSZE PO DRODZE, NIE MIJAM-WCHODZĘ" ma przypominać mieszkańcom, że łatwo można dotrzeć dk biblioteki, bo zwykle są w centralnych miejscach miast i wsi, udostępniając swoją działalność w dogodnych godzinach zapewniając bezpłatny dostęp do różnych zbiorów.

 • Do biblioteki po uśmiech

  31 marca 2011 - wiosenno - primaaprilisowy KONKURS HUMORYSTYCZNY dla uczniów klas II gimnazjum.

 • Przygody Filonka Bezogonka

  Konkurs literacki z okazji Światowego Dnia Kota przeznaczony dla uczniów kl. II ze Szkół Podstawowych dotyczący treści książki G. Knutssona "Przygody Filonka Bezogonka".

 • Ferie zimowe w bibliotekach - 2011

  Zapraszamy dzieci na zajęcia podczas FERII ZIMOWYCH.

 • Akademia Orange dla Bibliotek

  GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Psarach w mijającym roku przystąpiła do Programu "Biblioteki z Internetem TP" oraz do Programu "Akademia Orange dla Bibliotek", której celem jest refundacja usług telekomunikacyjnych. Złożyła na stronie internetowej Programu wniosek o przystąpienie do Programu i Fundacja ten wniosek zaakceptowała, przekazując dotację finansową w wysokości 4.387,63 zł z przeznaczeniem na edukację i popularyzację zwiększenia wykorzystania internetu przez pracowników i użytkowników Bibliotek, do korzystania z nowoczesnych technologii w sposób mądry i bezpieczny, a w szczególności na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce centralnej i filiach, a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym w roku 2010. Udział w programie Akademia Orange dla bibliotek to ważny krok w procesie internetyzacji polskich bibliotek. Dzięki dostępowi do internetu nasze placówki są jeszcze bardziej atrakcyjnym i przyjaznym miejscem dla osób w różnym wieku i z różnych środowisk. Założeniem Programu jest bezpłatny dostęp do internetu.

 • Życzenia Bożonarodzeniowe
  Wszystkim czytelnikom naszej Biblioteki składamy życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów
  w Nowym 2011 Roku.

  Pracownicy GBP • Spotkanie z ilustratorem - Artur Nowicki

  26 listopad 2010 r. - spotkanie przedszkolaków i uczniów kl. I i II ze SP w Dąbiu z ilustratorem książek dla dzieci Panem ARTUREM NOWICKIM.

 • Polskie świętowanie - Na wigilijnym stole

  II część konkursu dotyczącego polskich świąt, przeznaczonego dla uczniów kl. III i IV ze Szkół Podstawowych Gminy Psary.

 • Warsztaty papiernicze - 2010

  30 września 2010 r. - warsztaty czerpania papieru w formie pokazu dla uczniów klas I Gimnazjum w Psarach. Zajęcia poprowadzi firma "KALANDER".

 • VI Powiatowe Forum Bibliotekarzy Powiatu Będzińskiego - X lat Biblioteki Powiatowej

  "VI POWIATOWE FORUM BIBLIOTEKARZY POWIATU BĘDZIŃSKIEGO"
  X lat Biblioteki Powiatowej

  16 i 17 września 2010 r. MiPBP w Będzinie zaprosiła na spotkanie podsumowujące pracę bibliotek w powiecie będzińskim.

 • Spotkanie autorskie - Małgorzata Karolina Piekarska

  12 maja 2010 r. - spotkanie dziewcząt z miejscowego GIMNAZJUM z dziennikarką prasową i telewizyjną, autorką książek dla młodzieży PANIĄ MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ.

 • Tydzień Bibliotek - 2010

  Hasło TYGODNIA BIBLIOTEK 2010 to "BIBLIOTEKA - SŁOWA, DZWIĘKI, OBRAZY". Biblioteki Gminy Psary zapraszają PRZEDSZKOLAKÓW, UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJUM, na imprezy, spotkania autorskie i Pasowania na Czytelnika.

 • Święto czekolady

  29 kwietnia 2010r. - DZIEŃ CZEKOLADY - słodka impreza dla PRZEDSZKOLAKÓW ze SP w Gródkowie.

 • Program Rozwoju Bibliotek - 2010

  PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK

  Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwic polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


  WYNIKI NABORU DO PIERWSZEJ RUNDY
  "PROGRAMU ROZWOJU BIBLIOTEK"

  W województwie śląskim uprawnionych do wzięcia udziału w Programie Rozwoju Bibliotek było 134 bibliotek gminnych, przyjętych zostało 31 w tym Gminna Biblioteka Publiczna w Psarach.

 • Książka mówiona = audiobook

  Z przyjemnością informujemy, że stworzyliśmy dział "książki mówionej" w formacie MP3. Na początek zakupiono 53 jednostki inwentarzowe audiolektur. Audiobooki to doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych. Możesz słuchać w autobusie, w drodze do i ze szkoły, podczas treningu, w czasie prac domowych, w czasie spaceru i przed snem - gdy po 12 godzinach pracy oczy odmawiają posłuszeństwa.

  Wykaz tytułów w zakładce Zbiory bibioteczne - Książka mówiona.

 • Księga Kondolencyjna

  W Urzędzie Gminy w Psarach
  na I piętrze wystawiona została
  KSIĘGA KONDOLENCYJNA
  w związku z tragedią jaka wydarzyła się
  10 kwietnia 2010 r.
  pod Smoleńskiem.


  Dodano 12 kwietnia 2010 r.

 • Warsztaty drukarskie - 2010

  8 kwietnia 2010 roku - warsztaty drukarskie dla uczniów kl. I miejscowego GIMNAZJUM prowadzone przez Czerpalnię Papieru "KALANDER".

 • Polskie świętowanie - Wielkanoc

  I część konkursu dotyczącego symboli polskich świąt - tym razem Wielkanocnych przeznaczonego dla uczniów kl. II i III ze Szkół Podstawowych Gminy Psary.

 • Wielka miłość nie wybiera

  11 lutego 2010 - konkurs o tematyce miłosnej dla klas II miejscowego Gimnazjum połączony z przedstawieniem scenki z "Zemsty" A. Fredry.

 • Ferie zimowe w bibliotekach - 2010

  "FERIE ZIMOWE W BIBLIOTEKACH"
  (15.02.2010r. - 26.02.2010r.)

  Zapraszamy dzieci na zajęcia podczas FERII ZIMOWYCH.

  "FERIE ZIMOWE W BIBLIOTEKACH"

   

  BIBLIOTEKI PUBLICZNE
  Gminy Psary

  z a p r a s z a j ą
  wszystkie dzieci podczas

  FERII
  ZIMOWYCH
  na:

  • zajęcia plastyczne (różna tematyka i technika)
  • gry edukacyjne na nośnikach elektronicznych
  • bajki na VCD
  • gry planszowe, puzzle, rebusy i krzyżówki (różny stopień trudności)
  • czytanie, przeglądanie i omawianie ciekawszych pozycji z literatury dla dzieci i młodzieży
 • VI katowickie prezentacje biblioteczne pt. :Strach ma wielkie oczy"

  20 listopada 2009 r. w BIBLIOTECE ŚLĄSKIEJ w Katowicach odbędzie się coroczne spotkanie osób związanych z książką dla dzieci, połączone z prezentacją działalności kulturalnej bibliotek danego powiatu, na rzecz dzieci i młodzieży.

 • Kłopoty pinokia

  Dwuetapowy konkurs literacko-plastyczny dla uczniów klas IV i V ze Szkół Podstawowych dotyczący treści książki C. Collodiego "PINOKIO".

 • V forum bibliotekarzy samorządowych

  22 października 2009 roku w MiPBP w Będzinie odbędzie się po raz kolejny spotkanie bibliotekarzy powiatu będzińskiego. W programie spotkania m.in. prezentacja działalności GBP w Psarach.

 • Jak powstaje papier 2009

  17 września 2009 r. - warsztaty w formie pokazu edukacyjnego dotyczącego historii papiernictwa dla uczniów klas I Gimnazjum. Spotkanie poprowadzi firma "KALANDER".

 • Promocja czytelnictwa 2009

  Po raz kolejny otrzymaliśmy dotację na książki w ramach Programu Operacyjnego "PROMOCJA CZYTELNICTWA" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Program rozwoju bibliotek

  Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwic polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


  Gminna Biblioteka Publiczna w Psarach i placówki filialne zostały finalistami pierwszej edycji Programu Rozwoju Bibliotek.
  Do pierwszej rundy Programu Rozwoju Bibliotek zgłosiło się 959 bibliotek gminnych. 255 z nich aplikowało jako Biblioteki Wiodące, a 704 jako Biblioteki Partnerskie. Na liście finalistów znalazło się 612 gminnych bibliotek publicznych, w tym 153 Biblioteki Wiodące i 459 Bibliotek Partnerskich.

 • Zasłużony dla kultury polskiej

  Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w tym roku odznakę honorową "ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ" otrzymało z rąk Pana prof. Jana Malickiego - Dyrektora Biblioteki Śląskiej, siedmiu bibliotekarzy z województwa śląskiego. Jedną z nagrodzonych osób była Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach Pani KRYSTYNA PAWLIK. Uzasadnieniem tego szczególnego wyróżnienia było niezwykłe zaangażowanie, ogromna pracowitość, skrupulatność i profesjonalizm w pełnieniu kierowniczej roli. Doceniono właściwą politykę gromadzenia i kształtowania zbiorów, ciekawą działalność kulturalno-oświatową oraz dbałość o wszystkie lokale biblioteczne gminy Psary. Cieszymy się z uznania jakim została obdarzona nasza Pani Dyrektor i bardzo gorąco GRATULUJEMY !

                                                                                                        Pracownicy GBP

 • Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

  4 czerwca 2009 r.- spotkanie autorskie klas "O", I, II i III ze Szkoły Podstawowej w Gródkowie z WIESŁAWEM DRABIKIEM - autorem wierszowanych książek dla dzieci, których bohaterami są sympatyczne zwierzątka.

 • Tydzień bibliotek 8-15 maja 2009 r. pod hasłem "Biblioteka to plus"

  W tym roku i w latach następnych będziemy świadkami realizacji ambitnego projektu rządowego "BIBLIOTEKA +", mającego znacznie poprawić bazę i funkcjonowanie bibliotek w gminach i małych miastach. Hasło TYGODNIA BIBLIOTEK 2009 i "BIBLIOTEKA to plus" popularyzuje to przedsięwzięcie, ale także uzmysławia wartość książnic, jako podstawowego ogniwa struktury społecznej w każdym systemie i okresie.

 • Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

  14 maja 2009 r. - spotkanie uczniów klas I, II, III, i IV ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie z KAZIMIERZEM SZYMECZKO - autorem zabawnych książek dla dzieci i młodzieży, nauczycielem i bibliotekarzem.

 • Remont filii nr 3 w Sarnowie

  Przepraszamy czytelników Filii Nr 3 w Sarnowie za niemożność korzystania z tej placówki od dnia 29 kwietnia 2009 r. (przypuszczalnie) do końca sierpnia, z powodu remontu budynku.

 • "Warsztaty drukarskie"

  30 kwietnia 2009 r. - warsztaty drukarskie w formie zamkniętego pokazu dla uczniów kl. II miejscowego GIMNAZJUM. Warsztaty poprowadzi Czerpalnia Papieru "KALANDER"

 • Konkurs na hasło reklamujące książkę, bibliotekę lub czytanie

  KONKURS na hasło reklamujące KSIĄŻKĘ, BIBLIOTEKĘ lub CZYTANIE
  przeznaczony dla uczniów kl. IV, V i VI ze Szkół Podstawowych Gminy Psary z okazji "ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH" -
  23 kwietnia
  (tego dnia konkurs będzie rozstrzygnięty).

 • "Pośmiejmy się z siebie"

  23 marca 2009 r. - konkurs dla klas II miejscowego Gimnazjum z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY sprawdzający kreatywność i poczucie humoru u młodzieży. Podczas rywalizacji trzeba będzie odpowiadać na pytania, przedstawić scenkę rodzajową, uzupełnić dymki w humorkach, narysować karykaturę itp.

 • "Pamiętnik narkomanki"

  18 lutego 2009 r. - Gminna Biblioteka Publiczna w Psarach organizuje wyjazd uczniów kl. I Gimnazjum do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na spektakl pt. "PAMIĘTNIK NARKOMANKI" wg książki Barbary ROSIEK.

 • Spotkanie autorskie z Izabelą Klebańską

  16 lutego 2009 r. - spotkanie uczniów kl. III i IV ze Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach z IZABELLĄ KLEBAŃSKĄ - autorką scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, dobranocek, bajek i piosenek. W TV debiutowała w programie 5-10-15. Jest twórczynią programów Tut turu, Miganki i Piosenkarnia. Miejsce spotkania - Szkoła Podstawowa w Strzyżowicach.

 • "Ferie zimowe w bibliotekach" - 26.01.2009 r. - 06.02.2009 r.

  Zapraszamy dzieci na zajęcia podczas FERII ZIMOWYCH.

 • Promocja czytelnictwa

  Po raz kolejny otrzymaliśmy dotację na książki w ramach Programu Operacyjnego "PROMOCJA CZYTELNICTWA" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

   

 • "Zwariowana akademia"

  Dwuetapowy konkurs literacko-plastyczny dla klas III i IV ze Szkół Podstawowych, dotyczący treści książki Jana BRZECHWY "AKADEMIA PANA KLEKSA". Konkurs jest kontynuacją akcji "Cała Polska czyta dzieciom" a zarazem sposobem na poznanie życia i twórczości Jana BRZECHWY.

 • Wakacje

  Informujemy czytelników, że w okresie wakacyjnym w SOBOTY Gminna Biblioteka Publiczna w Psarach będzie N I E C Z Y N N A

 • Inauguracja "IKONKI"

  5 maja 2008 r. w FILII nr 2 GBP w Strzyżowicach,
  w dniu rozpoczynającym TYDZIEŃ BIBLIOTEK pod hasłem "Biblioteka miejscem spotkań" otwarto czytelnię internetową w ramach programu "IKONKA". REGULAMIN CZYTELNI INTERNETOWEJ "IKONK@"

 • Zapominalscy

  Od 1 do 31 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Psarach i we wszystkich placówkach filialnych, tj. w Dąbiu, w Strzyżowicach i w Sarnowie czytelnicy, którzy nie oddali książek w regulaminowym terminie będą mogli je zwrócić bez płacenia kary za przetrzymywanie.
  Czytelnicy, do których Biblioteka wysłała upomnienie będą musieli pokryć jego koszt.

 • Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

  5 maja 2008r. o godz. 8:30 - spotkanie uczniów klas I i II tutejszego Gimnazjum z autorem powieści sensacyjnych i przygodowych dla młodzieży Panem KRZYSZTOFEM PETKIEM. Miejsce spotkania - Gimnazjum w Psarach.

 • "Jak powstaje papier"

  27 marca 2008 r. - warsztaty czerpania papieru w formie zamkniętego pokazu dla uczniów klas I miejscowego Gimnazjum. Warsztaty poprowadzi firma "KALANDER".

 • "Literackie walentynki"

  14 kwietnia 2008r. - "LITERACKIE WALENTYNKI" - konkurs dla klas II miejscowego Gimnazjum polegający na odpowiedzi na pytania (tematyka miłosna), połączony z prezentacją aktorskich umiejętności w scenie balkonowej z "ROMEA I JULII"

 • "Kolorowy świat Pippi Langstrump"

  Wystawa pokonkursowa kukiełek PIPPI LANGSTRUMP wykonanych przez uczniów kl. II i III ze Szkół Podstawowych gminy Psary. Ekspozycję można oglądać w:
  * Filii nr 2 GBP w Strzyżowicach - luty
  * Filii nr 3 GBP w Sarnowie - marzec
  * Filii nr 1 GBP w Dąbiu - kwiecień
  * GBP w Psarach - maj

 • Ferie zimowe 2008

  Zapraszamy dzieci na zajęcia podczas FERII ZIMOWYCH.

 • Wigilia dniem wolnym od pracy

  ZARZĄDZENIE NR 3/2007 DYREKTORA
  GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ
  w Psarach
  z dnia 23 listopada 2007 r.
  w sprawie zmian w czasie pracy placówek bibliotecznych na terenie gminy Psary.

  Ustalam dzień 24 grudnia 2007 roku
  dniem wolnym od pracy dla pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach
  i pracowników Filii nr 1 w Dąbiu, Filii nr 2
  w Strzyżowicach, Filii nr 3 w Sarnowie.

  Dzień ten będzie odpracowany
  1 grudnia 2007r.
  w godzinach:

  GBP w Psarach - od 7.00 do 15.00
  FILIA NR 1 w Dąbiu - od 8.00 do 14.00
  FILIA NR 2 w Strzyżowicach - od 7.00 do 15.00
  FILIA NR 3 w Sarnowie - od 8.00 do 15.00  Ten sam czas pracy Bibliotek będzie obowiązywał
  w dniu 31 grudnia 2007r.

 • Regulamin konkursu "Kolorowy świat Pippi Langstrump"

  "KOLOROWY ŚWIAT PIPPI LANGSTRUMP" to temat konkursu literacko-plastycznego będącego kolejnym etapem akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

  Celem konkursu jest:
  - rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,
  - przybliżenie postaci i twórczości Astrid LINDGREN w 100 rocznicę jej urodzin.

 • Wolne lektury

  Informujemy i polecamy: Właśnie został uruchomiony serwis internetowy Wolne Lektury, dostępny pod adresem http://wolnelektury.pl W serwisie są publikowane lektury szkolne nie objęte prawem autorskim. W odróżnieniu od Polskiej Biblioteki Internetowej i innych miejsc w sieci również zawierających lektury szkolne, serwis Wolne Lektury został przygotowany z udziałem nauczycieli i zawiera ich komentarze. Jest też ciekawy podział na motywy literackie. Serwis będzie się dalej rozwijał.

 • Remont GBP Psary

  OD DNIA 6 LIPCA 2007 (przypuszczalnie) DO KOŃCA LIPCA GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSARACH BĘDZIE NIECZYNNA (malowanie pomieszczeń i skontrum zbiorów).

  KSIĄŻKI MOŻNA ZWRACAĆ DO GODZ. 15 KAŻDEGO DNIA.

  Przepraszamy !

 • Remont filii nr 1 w Dąbiu

  Przepraszamy czytelników FILII Nr 1 w Dąbiu za niemożność korzystania z tej placówki od dnia 24 maja 2007r. do 20 lipca 2007r. z powodu remontu pomieszczeń bibliotecznych.

 • Tuż obok

  "TUŻ OBOK" - konkurs fotograficzny dla uczniów kl. I, II i III Gimnazjum w Psarach. Fotografie mają być wykonywane tylko i wyłącznie na terenie GMINY PSARY - termin 30 maja 2007r.

 • Spotkanie autorskie

  15 maja 2007r., godz. 11:00 - spotkanie dziewcząt z tutejszego Gimnazjum z pisarką książek dla młodzieży Panią BEATĄ OSTROWICKĄ. Miejsce spotkania - sala OSP w Psarach

 • Z książką na wesoło

  2 kwietnia 2007r. "Z KSIĄŻKĄ NA WESOŁO" - konkurs wiosenny dla GIMNAZJALISTÓW - dobra zabawa na którą będą się składać: zgaduj-zgadula, kalambury, próba aktorskich prezentacji i zdolności plastycznych.

 • Targi książki

  6-7-8 marca 2007r. odbyły się ŚLĄSKIE TARGI KSIĄŻKI Katowice 2007 oraz IX OGÓLNOPOLSKIE TARGI EDUKACJA 2007 - bogata oferta materiałów dotyczących kształcenia w SZKOŁACH WYŻSZYCH, POLICEALNYCH i ZAWODOWYCH znajduje się w GBP w Psarach i w Filii nr 2 w Strzyżowicach.

  Z A P R A S Z A M Y !

 • Ferie zimowe

  Zapraszamy dzieci na zajęcia podczas FERII ZIMOWYCH.

 • Remont

  Przepraszamy czytelników Filii nr 3 GBP w Sarnowie za niemożność korzystania z tej placówki od dnia 26 stycznia 2007 do dnia 9 lutego 2007 z powodu malowania pomieszczeń bibliotecznych.

Kalendarium wydarzeń

 «  < Grudzień 2017 >   »
PnWtŚrCzPtSoNd
15

My na Facebooku

Nowości wydawnicze

Biblioteka poleca

Psarski Kinomaniak

3402897
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Od początku
2030
2358
12219
3368600
42328
75519
3402897
Twój adres IP: 54.234.247.118
Czas: 2017-12-15 18:45:30