Piątek 15 grudnia 2017 roku. Imieniny - wszystkiego najlepszego!

Filia nr 2 w Strzyżowicach nieczynna do odwołania z powodu remontu budynku. Przepraszamy.

22 grudnia 2017 r. wszystkie filie nieczynne.

Spotkanie z Emilią Nowak

enowak_11Relację z podróży do Afryki zaprezentowała Emilia Nowak, autorka z Dąbia. Spotkanie autorskie z jej udziałem odbyło się w psarskiej bibliotece 24.11.2017 r.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Emilią Nowak

Nowak_1W piątek 24 listopada o godz. 17.00 ponownie będziemy gościć w naszych murach Emilię Nowak, autorkę takich książek jak „Perła Będzina” czy „Tajemnica Orlego Gniazda”. Tym razem autorka zaprezentuje swoje impresje z podróży do Afryki. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w sali bankietowej w Psarach, przy ul. Szkolnej 45. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Komputerowy ćpun

fotoGry komputerowe nie są wcielonym złem tego świata, ale korzystając z nich należy pamiętać o zagrożeniach, jakie ze sobą niosą. Przekonywał o tym na spotkaniu autorskim Krzysztof Piersa, autor książki „Komputerowy ćpun”, który sam pokonał uzależnienie od gier i, jako ekspert w tej dziedzinie wpływa na zachowania współczesnych graczy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Bolesławem Ciepielą

fotoPo wakacyjnej przerwie, dnia 11 września 2017 roku Psarska Biblioteka wznowiła działalność kulturalną. Wydarzeniem inaugurującym ten okres było spotkanie z Panem Bolesławem Ciepielą. Tym razem w planie była promocja 53 książki Pana Bolesława pt. „Rozmowy o Zagłębiu Dąbrowskim” jak również zwrócenie uwagi na kwartalnik „Regionalista”.

Czytaj więcej...

Obrazy, książki i...podróże – spotkanie z Emilią Nowak

fotoTakiego spotkania autorskiego w naszej Bibliotece jeszcze nie było! Najczęściej, gdy gościmy pisarza, motywem przewodnim jest rozmowa o twórczości literackiej. Jedynym wyjątkiem był Pan Alfred Przybyłek, który przy okazji zaprezentował swoje prace malarskie.

Czytaj więcej...

Literatura, malarstwo, podróże czyli spotkanie z Emilią Nowak

foto23 czerwca 2017 roku o godz. 17 w Psarskiej Bibliotece odbędzie się spotkanie z mieszkanką Gminy Psary – sołectwo Dąbie, która niewątpliwie należy do grupy Ciekawych Ludzi. Tą osoba jest Emilia Nowak – autorka książek, malarka, miłośniczka podróży.
I tak się składa, że właśnie podróże będą tematem przewodnim naszego spotkania; zarówno te, które dzieją się w świecie realnym jak i te, które są jedynie wytworem bujnej wyobraźni artysty.
W czasie wieczoru, którego niewątpliwą ozdobą będzie wystawa prac plastycznych Autorki zatytułowana „Tam i z powrotem”, zapoznamy się z prezentacją dokonań i doświadczeń Pani Emilii.
Jak zwykle, w czasie spotkania będzie można nabyć książki autorstwa E.Nowak: „Perła Będzina”, „Tajemnica Orlego Gniazda” i „Sekret starego dębu” - oczywiście z autografem.

Zapraszamy serdecznie w piątek 23 czerwca o godz. 17 do Sali Bankietowej w Psarach przy ul. Szkolnej 45.

Kalendarium wydarzeń

 «  < Grudzień 2017 >   »
PnWtŚrCzPtSoNd
15

My na Facebooku

Nowości wydawnicze

Biblioteka poleca

Psarski Kinomaniak

3402900
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Od początku
2033
2358
12222
3368600
42331
75519
3402900
Twój adres IP: 54.234.247.118
Czas: 2017-12-15 18:46:00