Niedziela 22 października 2017 roku. Imieniny Marleny, Edwarda, Seweryna - wszystkiego najlepszego!

Dnia 23 października 2017 r. - biblioteka w Sarnowie będzie nieczynna.

Filia nr 2 w Strzyżowicach będzie nieczynna w dniach od 23 do 27 października 2017 r., z powodu wymiany okien. Przepraszamy za utrudnienia.

Komputerowy ćpun

fotoGry komputerowe nie są wcielonym złem tego świata, ale korzystając z nich należy pamiętać o zagrożeniach, jakie ze sobą niosą. Przekonywał o tym na spotkaniu autorskim Krzysztof Piersa, autor książki „Komputerowy ćpun”, który sam pokonał uzależnienie od gier i, jako ekspert w tej dziedzinie wpływa na zachowania współczesnych graczy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Bolesławem Ciepielą

fotoPo wakacyjnej przerwie, dnia 11 września 2017 roku Psarska Biblioteka wznowiła działalność kulturalną. Wydarzeniem inaugurującym ten okres było spotkanie z Panem Bolesławem Ciepielą. Tym razem w planie była promocja 53 książki Pana Bolesława pt. „Rozmowy o Zagłębiu Dąbrowskim” jak również zwrócenie uwagi na kwartalnik „Regionalista”.

Czytaj więcej...

Obrazy, książki i...podróże – spotkanie z Emilią Nowak

fotoTakiego spotkania autorskiego w naszej Bibliotece jeszcze nie było! Najczęściej, gdy gościmy pisarza, motywem przewodnim jest rozmowa o twórczości literackiej. Jedynym wyjątkiem był Pan Alfred Przybyłek, który przy okazji zaprezentował swoje prace malarskie.

Czytaj więcej...

Literatura, malarstwo, podróże czyli spotkanie z Emilią Nowak

foto23 czerwca 2017 roku o godz. 17 w Psarskiej Bibliotece odbędzie się spotkanie z mieszkanką Gminy Psary – sołectwo Dąbie, która niewątpliwie należy do grupy Ciekawych Ludzi. Tą osoba jest Emilia Nowak – autorka książek, malarka, miłośniczka podróży.
I tak się składa, że właśnie podróże będą tematem przewodnim naszego spotkania; zarówno te, które dzieją się w świecie realnym jak i te, które są jedynie wytworem bujnej wyobraźni artysty.
W czasie wieczoru, którego niewątpliwą ozdobą będzie wystawa prac plastycznych Autorki zatytułowana „Tam i z powrotem”, zapoznamy się z prezentacją dokonań i doświadczeń Pani Emilii.
Jak zwykle, w czasie spotkania będzie można nabyć książki autorstwa E.Nowak: „Perła Będzina”, „Tajemnica Orlego Gniazda” i „Sekret starego dębu” - oczywiście z autografem.

Zapraszamy serdecznie w piątek 23 czerwca o godz. 17 do Sali Bankietowej w Psarach przy ul. Szkolnej 45.

Michał Zawadka w SP Sarnów

foto29 maja 2017 roku GBP w Psarach zaprosiła dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sarnowie niezwykłego gościa. Był nim człowiek wielu talentów: aktor, pisarz, trener personalny – Michał Zawadka.

Czytaj więcej...

Michał Zawadka w Sarnowie

fotoW ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Sarnowie, organizujemy dwa spotkania z niezwykłym autorem. Jest nim Michał Zawadka, który spotka się 29 maja - najpierw z grupą uczniów młodszych a nieco później ze starszą młodzieżą. Z pewnością - będzie się działo!

Kalendarium wydarzeń

 «  < Październik 2017 >   »
PnWtŚrCzPtSoNd
22

My na Facebooku

Nowości wydawnicze

Biblioteka poleca

Psarski Kinomaniak

3263569
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Od początku
1770
2414
14937
3233701
55681
98207
3263569
Twój adres IP: 54.158.238.108
Czas: 2017-10-22 17:16:52