Piątek 15 grudnia 2017 roku. Imieniny - wszystkiego najlepszego!

Filia nr 2 w Strzyżowicach nieczynna do odwołania z powodu remontu budynku. Przepraszamy.

22 grudnia 2017 r. wszystkie filie nieczynne.

W świecie Gutenberga

kalander_1Cztery klasy siódme wzięły udział w tegorocznych warsztatach drukarskich, które odbyły się 17.11.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Piłsudskiego w Psarach.

Czytaj więcej...

Warsztaty literacko-dziennikarskie w bibliotece!

Zapraszamy w niezwykłą podróż literacko-dziennikarską. Odkryjmy razem pasjonujący świat wyobraźni, porozmawiajmy o książkach i nurtujących nas sprawach.
Ruszają ZAPISY na BEZPŁATNE warsztaty.

Jeśli drzemie w Tobie pasja do czytania, odkrywasz w sobie talent dziennikarski lub też Twoje wiersze i opowiadania czekają wciąż w ukryciu na czyjąś recenzję, nie przegap szansy –  zapisz się już dziś. Czas na spełnianie marzeń!

Czytaj więcej...

Warsztaty plastyczne z Marianną Oklejak

9 maja uczniowie klas II Szkoły Podstawowej ze Strzyżowic uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Mariannę Oklejak – ilustratorkę, laureatkę Nagrody Ibby.

Czytaj więcej...

Warsztaty drukarskie

fotka63 uczniów trzech klas I tutejszego Gimnazjum w dniu 16 maja zaliczyło kolejną część warsztatów prowadzonych przez Firmę KALANDER. Jesienią czerpali i zdobili papier, teraz podjęli się składania czcionek i drukowania, poradzili sobie również z suchym tłokiem oraz pieczęcią lakową. Wszyscy uczestnicy indywidualnie wykonywali polecenia prowadzących, by potem efekty swojej pracy móc zabrać ze sobą.

Czytaj więcej...

Warsztaty papiernicze

fotka_1Tradycyjnie od kilku już lat Biblioteka w Psarach zaprasza do nas Firmę „KALANDER” specjalizującą się w pokazach dotyczących czerpania papieru oraz sztuki drukarskiej. Pierwszy etap warsztatów w tym roku szkolnym mamy już za sobą.

Czytaj więcej...

Żywa lekcja historii (warsztaty drukarskie)

fotka_20Od kilku lat, dwa razy w roku Biblioteka w Psarach organizuje niezwykłe spotkania z żywą historią. Nie inaczej było i w tym roku. 19 kwietnia w sali OSP w Psarach, Biblioteka zorganizowała dla młodzieży z Gimnazjum w Psarach warsztaty edukacyjne, które przeniosły nas w realia XV wieku. Dzięki Firmie Kalander z Gliwic wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję nie tylko poznać ale i wykonać pracę zecera,

Czytaj więcej...

Kalendarium wydarzeń

 «  < Grudzień 2017 >   »
PnWtŚrCzPtSoNd
15

My na Facebooku

Nowości wydawnicze

Biblioteka poleca

Psarski Kinomaniak

3402964
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Od początku
2097
2358
12286
3368600
42395
75519
3402964
Twój adres IP: 54.234.247.118
Czas: 2017-12-15 18:56:00