Piątek 15 grudnia 2017 roku. Imieniny - wszystkiego najlepszego!

Filia nr 2 w Strzyżowicach nieczynna do odwołania z powodu remontu budynku. Przepraszamy.

22 grudnia 2017 r. wszystkie filie nieczynne.

Wszystkie wykłady Uniwersytetu Dziecięcego w Psarach odbywają się
w Sali Bankietowej w Psarach przy ul. Szkolnej 45 - obok Biblioteki

Rusza kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Psarach

14 października wystartuje kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Psarach. Na niezwykłe spotkania ze światem nauki zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat. Ostatnie wolne miejsca czekają!

Jak daleko może skoczyć człowiek? Jaka temperatura panuje w kosmosie? Ile krwi jest w naszym organizmie? Na te i inne pytania odpowiemy podczas wykładów Uniwersytetu Dziecięcego w Psarach, które odbywają się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Psarach. Rekrutacja uczestników jeszcze trwa, ale wolnych miejsc jest coraz mniej.

Na trzecią edycję projektu zapraszają współorganizatorzy inicjatywy: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Urząd Gminy Psary, Gminna Biblioteka Publiczna w Psarach oraz patron honorowy Uniwersytetu – Wójt Gminy Psary.

Misją Uniwersytetów Dziecięcych jest wspieranie rozwoju dziecka wraz z rozbudzaniem ciekawości do poznawania świata. W ramach projektu w każdym roku akademickim organizowanych jest 9 interaktywnych wykładów oraz liczne warsztaty fakultatywne.  Wśród tegorocznych wykładów Siemianowickiego Uniwersytetu Najmłodszych  znajdą się m.in.: „Rytmy życia, czyli o pracy płuc i serca”, „Nauka i sport – to jest to. O niezwykłych możliwościach naszego organizmu oraz o tym, że trening czyni mistrza” oraz „W krainie magii, czyli o naukowych wyjaśnieniach tajemnych spraw”.  W ramach warsztatów fakultatywnych zorganizowane zostaną zajęcia fizyczno-chemiczne, kulturoznawcze, przyrodnicze i sportowe. Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego w Psarach poprowadzą pracownicy naukowi oraz eksperci różnych dziedzin, którzy zaprezentują zagadnienie naukowe w oparciu o intrygujące przykłady, doświadczenia i eksperymenty. Studenci otrzymają także studenckie indeksy, dzięki czemu czują się częścią społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Uniwersytety Dziecięce WSB działają obecnie w 17 gminach woj. śląskiego i małopolskiego, zrzeszając ponad 2000 małych studentów. Inicjatywa UD WSB dwukrotnie znalazła się w gronie najlepszych inicjatyw dla dzieci w plebiscycie Słoneczniki, organizowanym przez portal czasdzieci.pl.

Wykłady uniwersytetu, podobnie jak w zeszłym roku, odbywać się będą w Bibliotece Centralnej w Psarach, w sali bankietowej. Szczegółowy harmonogram zamieszczony jest na stronie internetowej biblioteki w zakładce „Uniwersytet Dziecięcy”.

Jak zapisać dziecko?

Szczegółowych informacji o Uniwersytecie Dziecięcym w Psarach udzielają pracownicy Biura Kształcenia Ustawicznego WSB (tel. 32 295 93 15). Informacje o zajęciach oraz formularze rejestracyjne można także znaleźć na stronie internetowej projektu: www.wsb.edu.pl/ud (zakładka Psary). Koszt udziału w wykładach to 100 złotych za cały rok nauki.

Kalendarium wydarzeń

«  < Grudzień 2017 >   »