Niedziela 22 października 2017 roku. Imieniny Marleny, Edwarda, Seweryna - wszystkiego najlepszego!

Dnia 23 października 2017 r. - biblioteka w Sarnowie będzie nieczynna.

Filia nr 2 w Strzyżowicach będzie nieczynna w dniach od 23 do 27 października 2017 r., z powodu wymiany okien. Przepraszamy za utrudnienia.

Wszystkie wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbywają się
w Sali Bankietowej w Psarach przy ul. Szkolnej 45 - obok Biblioteki

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

fotoPsarski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował swój piąty rok akademicki. Uroczystość uświetnił swym występem Oleg Dowgal, artysta z Ukrainy.

Gala odbyła się 28.09.2017 r. w sali bankietowej w Bibliotece Centralnej. Rok akademicki 2017/2018 otworzył dziekan Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej Dominik Penar zachęcając uczestników tej cennej inicjatywy do jak najliczniejszego udziału w wykładach i proponowanych zajęciach i zapewniając, że podobnie, jak w latach poprzednich dąbrowska uczelnia zagwarantuje i w tym roku swoje profesjonalne wsparcie. Gościem specjalnym imprezy był ukraiński artysta, wirtuoz fletni pana Oleg Dowgal. Jego mistrzowskim wykonaniom największych muzycznych szlagierów towarzyszyły owacje na stojąco.

Oleg Dowgal, zamieszkały we Lwowie artysta jest cenionym muzykiem i kompozytorem, członkiem Filharmonii Lwowskiej oraz wykładowcą tamtejszej Wyższej Szkoły Muzycznej. Fletnia pana jest jego ulubionym instrumentem, chociaż nie stroni od gry na innego rodzaju piszczałkach lub skrzypcach. Fletnia pana zwana także syringą, jest to instrument muzyczny z grupy instrumentów dętych drewnianych. Składa się z drewnianych piszczałek, ułożonych w jednym lub dwóch rzędach. Nazwa instrumentu i jego powstanie wiąże się z mitem o hamadriadzie Syrinks. Według mitologii greckiej na fletni grywali: opiekun pasterzy i trzód, bóg Pan, oraz satyrowie. Fletnia była popularna w Polsce w okresie renesansu, kiedy to nazywana była multanką. Obecnie instrument ten spotyka się w niektórych krajach Europy, w Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Materiały stosowane do produkcji tego instrumentu to obecnie: bambus, drewno klonowe oraz niektóre gatunki drzew owocowych.

Kalendarium wydarzeń

«  < Październik 2017 >   »
PnWtŚrCzPtSoNd

My na Facebooku