fotoZa nami wspaniała uczta dla uszu i dla duszy, bo takie wrażenie pozostawia za sobą obcowanie z Fletnią Pana. Wirtuoz tego instrumentu Oleg Dowgal wystąpił 9 listopada br. W sali widowiskowej CUS w Strzyżowicach na zaproszenie naszej biblioteki.

W repertuarze artysty nie zabrakło polskich, patriotycznych utworów związanych ściśle ze Świętem Odzyskania Niepodległości 11 listopada wykonanych w sposób mistrzowski na Fletni Pana. Były też utwory filmowe, przeboje znanych zespołów tj. Abba, czy Bee Gees. Wybrzmiał również najsłynniejszy utwór skomponowany na ten instrument, czyli kompozycja Jamesa Lasta Samotny Pasterz.

Całość poprowadził i słownym komentarzem opatrzył znany krakowski podróżnik i również wielokrotny gość naszej biblioteki Roman Pankiewicz.