"KORDIAN" w Sarnowie

Podczas Narodowego Czytania w Szkole Podstawowej w Sarnowie 5 września 2024 roku, atmosferę w klasach 7a i 7b wypełnił duch klasyki polskiej literatury. Tego dnia uczniowie mieli okazję wysłuchać fragmentów dramatu "Kordian" autorstwa Juliusza Słowackiego, które zostały przeczytane przez bibliotekarkę Honoratę Grudzień z filii nr 3 GBP w Sarnowie. Dla młodzieży była to okazja, aby zetknąć się z tak złożoną i emocjonującą historią. Wydarzenie miało na celu przybliżenie uczniom klasyki polskiej literatury, a także zachęcenie do refleksji nad wartościami, które niesie ze sobą to dzieło. Chociaż uczniowie nie uczestniczyli w samym czytaniu, mieli okazję wsłuchać się w głębokie przesłanie utworu, dotyczące poszukiwania sensu życia, patriotyzmu oraz młodzieńczego buntu. Interpretacja bibliotekarki pomogła im lepiej zrozumieć symbolikę i znaczenie tekstu. Wydarzenie było również pretekstem do rozmowy o wartościach zawartych w literaturze romantycznej oraz ich współczesnym znaczeniu.