Mamy nowych Czytelników

Mamy nowych Czytelników

Uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Gródkowie zostali nowymi czytelnikami naszej biblioteki podczas ceremonii pasowania na czytelnika - jednego z najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym mającego na celu wprowadzenie najmłodszych uczniów w magiczny świat literatury. Ta symboliczna ceremonia oznacza początek podróży ku temu, by książki stały się nieodłączną częścią życia każdego dziecka. Pasowanie ma za zadanie nie tylko zachęcać do czytania lecz również uświadamiać, jak ważną rolę odgrywa literatura w kształceniu wyobraźni oraz przekazywanie wiedzy i wartości.

Początkowe lata nauki w szkolnej edukacji mają wielkie znaczenie dla kształtowania nawyków czytelniczych u dzieci. Wstąpienie w szeregi czytelników symbolizuje nie tylko przynależność do społeczności miłośników książek, ale również stanowi zachętę do zainteresowania się literaturą już od najwcześniejszych lat. Podczas tej ceremonii dzieci odkrywać będą nie tylko czytanie jako obowiązek szkolny, lecz przede wszystkim jako przyjemność oraz klucz do eksploracji nowych światów i doświadczeń. Książki uczą współczucia, rozwijają umiejętności języka i pomagają zrozumieć otaczający nas świat.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie literackie – spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, jednym z najbardziej cenionych współczesnych pisarzy i poetów.

Spotkanie odbędzie się 7.10.2024 r. w Sali multimedialnej naszej biblioteki, w Psarach, przy ul. Szkolnej 45 o godzinie 17.

Michał Rusinek to autor, który zyskał uznanie zarówno wśród krytyków, jak i czytelników dzięki swoim nietuzinkowym książkom, w których łączy wrażliwość poety z przenikliwą analizą rzeczywistości. Jego twórczość obejmuje zarówno literaturę dla dorosłych, jak i dla dzieci, a także eseistykę. W swoich książkach często porusza tematy bliskie każdemu z nas, takie jak miłość, przyjaźń, czy poszukiwanie sensu w codzienności.

Podczas spotkania będzie mieli Państwo niepowtarzalną okazję, aby usłyszeć Michała Rusinka na żywo. Autor opowie o swoich inspiracjach, procesie twórczym oraz najnowszych projektach literackich. Nie zabraknie też refleksji na temat współpracy Autora  z wybitną poetką i noblistką Wisławą Szymborską.

Będzie również czas na pytania od publiczności, co stanowi doskonałą okazję do bezpośredniego kontaktu z autorem. Będzie również możliwość zakupu książek z autografem!

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury, zarówno stałych fanów Michała Rusinka, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jego twórczością. To doskonała okazja, aby spędzić wieczór w towarzystwie literatury i ciekawych rozmów.