fotoSwoje ulubione wiersze czytali goście Kawiarenki Poetyckiej, którzy odwiedzili naszą bibliotekę 23 marca 2023 r. Była poezja Miłosza, Szymborskiej, Tuwima i kilku innych, mniej lub bardziej znanych poetów.

Marcowe spotkanie w Kawiarence Poetyckiej miało formułę „Mój ulubiony wiersz”. Zaproszeni goście czytali więc utwory swych ulubionych poetów i poetek. Wybrzmiała poezja Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza. Pojawił się tez Julian Tuwim, Konstanty Ildefons Gałczyński i ks. Jan Twardowski. W repertuarze bywalców „kawiarenki” nie brakło również utworów Wojciecha Młynarskiego, Haliny Poświatowskiej, a nawet Carli Bruni.

Nasi goście wykazali się wyjątkowo wysublimowanym, poetyckim gustem. Z pasją i zaangażowaniem prezentowali wybrane przez siebie utwory. Tym razem zaproszenie do Kawiarenki Poetyckiej przyjęli: wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, zastępca wójta Marta Szymiec, sekretarz gminy Mirella Barańska-Sorn, skarbnik Katarzyna Bochenek, radna Gminy Psary Anna Gwiazda, dyrektorki psarskich szkół: Beata Polaniecka, Joanna MarcinkowskaDorota Pronobis, dyrektorka GOK w Psarach Lidia Ściwiarska oraz Anna Łebzuch z wnuczką, Anna BędkowskaKatarzyna Litwinowicz.

Całość poprowadziła gospodyni „kawiarenki” oraz dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach Helena Warczok a dodatkowym artystycznym akcentem był koncert Eweliny Sobczyk, która śpiewała do akompaniamentu Zdzisława Smucerowicza.

Kolejne spotkanie w Kawiarence Poetyckiej naszej biblioteki będzie poświęcone w całości poezji Wisławy Szymborskiej, a o jego terminie poinformujemy wkrótce na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.