fotoPod takim właśnie hasłem, w czwartek 27.04.2023 roku wyruszyliśmy w kolejną „Podróż z Biblioteką” z profesorem Dariuszem Rottem w charakterze przewodnika. Wyprawa – chociaż omijająca te najbardziej znane atrakcje Bułgarii – była fascynująca, ponieważ odwiedziliśmy miejsca, które tętniły życiem 28 wieków temu!

Oglądaliśmy zdjęcia pokazujące trackie kurhany, które zadziwiały techniką i jakością wykonania; istniejące tam malowidła i rzeźby wprawiają w zdumienie, wszak powstały prawie 3 tysiące lat temu. Podziwialiśmy niezwykłe ozdoby wykonane w złocie, a także przedmioty użytkowe świadczące o wysokim poziomie życia.

Dowiedzieliśmy się także, że Bułgaria słynie z uprawy lawendy i róż. I oczywiście z produkcji wszelkiego autoramentu kosmetyków powstałych na bazie tych surowców. Są wysokiej jakości i niezbyt drogie. Wniosek nasuwa się jeden – jedziemy na zakupy!

Następna „Podróż z Biblioteką” będzie miała miejsce 14 września 2023 roku o godz. 17. Tym razem zwiedzimy Moguncję, odwiedzimy drukarnie i przypomnimy sobie historię druku.
Zapraszamy!