Na 6 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji Gminny Żłobek w Psarach zainicjował akcję dzielenia się z mieszkańcami naszej gminy uśmiechem i pozytywnymi myślami, czyli Dzień Tolerancji, Szacunku i Uśmiechu.

Proszę się nie dziwić, jeśli w tym dniu podejdzie do Was ktoś z uśmiechniętą twarzą i obdaruje Was naklejką z pozytywną życiową sentencją. W taki właśnie sposób uczcimy w naszej gminie Światowy Dzień Uśmiechu oraz Dzień Tolerancji, który przypada 16 listopada.


Pracownicy psarskiego żłobka postanowili połączyć oba te święta w jedno i „zarazili” swoim optymizmem praktycznie wszystkie gminne instytucje. Dlatego też nalepki z uśmiechem bądź optymistycznymi sentencjami będą wręczane mieszkańcom 6 października 2023 r. w przeróżnych miejscach, a już na pewno w: w żłobku, przedszkolach, szkołach, sklepach, na przystankach, a także we wszystkich gminnych instytucjach.


Również i nasi czytelnicy, którzy tego dnia odwiedzą nasze biblioteczne placówki, mogą liczyć na uśmiech oraz mądre, życiowe słowa, nad którymi warto będzie się chwilę zastanowić.
Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania polegającego na odwzajemnianiu uśmiechu i okazywaniu sobie wzajemnej życzliwości. Te, jakże ludzkie odruchy musimy trenować często, by nieuległy zapomnieniu i atrofii.


Rokrocznie Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest tradycyjnie w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Obrazek stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli radości na całym świecie.


Pamiętajcie, że uśmiech otwiera wszystkie drzwi i na ten dzień przyjmijcie sentencję od wszystkich pracowników Gminnej Biblioteki w Psarach, która brzmi:
„Sekret dobrego i długiego życia to: jedz połowę, chodź podwójnie, śmiej się potrójnie i kochaj bez miary”. Przysłowie tybetańskie