foto09 maja 2024 roku w Przedszkolu Publicznym im. Kubusia Puchatka w Sarnowie odbyła się XIV edycja Gminnego Konkursu Literackiego „SNUJ SIĘ, SNUJ BAJECZKO...” zorganizowana przez przedszkole w Sarnowie i Gminną Bibliotekę Publiczną w Psarach.

W zmaganiach konkursowych wzięli udział reprezentanci grup sześcioletnich z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z terenu gminy Psary
• „Biedronki” z Przedszkola Publicznego w Psarach,
• „Poziomki” z Przedszkola Publicznego w Psarach,
• „Jeżyki” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. E. Gierczak w Gródkowie,
• „Odkrywcy” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu
• „Mądre Sowy” z Przedszkola Publicznego im. Kubusia Puchatka w Sarnowie.

Przedszkolaki miały świetną okazję do zabawy, rywalizując miedzy sobą o zdobycie jak największej liczby punktów. Organizatorzy przygotowali różnorodne aktywności, które sprawiły, że dzieci mogły wykazać się swoją znajomością bajek. Było to m.in. rozwiązywanie zagadek, gdzie maluchy musiały skorzystać ze swojej spostrzegawczości i logicznego myślenia, odgadywanie tytułów bajek na podstawie fragmentów piosenek, co rozwijało zarówno umiejętność słuchania jak i zapamiętywania. Jednym z zadań było układanie bajkowych puzzli, co wspiera zdolności manualne i spostrzegawczość. Dodatkowo dzieci mogły wziąć udział w grze w stylu „Milionerzy”, co pozwoliło im na przetestowanie swojej wiedzy o ulubionych bohaterach bajkowych. Nie zabrakło też uzupełniania cytatów z wybranych utworów literatury dziecięcej. Aby dopełnić całości, przedszkolaki miały szansę zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie.

Dzieci świetnie wywiązały się z zadań, demonstrując nie tylko swoją znajomość bajek, ale także rozwijając wiele umiejętności poznawczych i manualnych. Ich entuzjazm i zaangażowanie sprawiły, że każda aktywność była pełna radości i kreatywności.

W związku z bardzo wysokim poziomem przygotowania przedszkolaków do konkursu i ich prezentacjami, komisja konkursowa w składzie: Helena Warczok - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach, Małgorzata Barańska – dyrektor ZSP nr 2 w Sarnowie, Karolina Kozieł – bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbiu przyznała wszystkim zespołom I miejsce. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Psary, Gminną Bibliotekę Publiczną w Psarach, zostały wręczone uczestnikom konkursu przez Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia, Helenę Warczok oraz Małgorzatę Barańską.

Gratulacje dla wszystkich uczestników za wspaniałą zabawę i osiągnięcia!