Salwy śmiechu wypełniły salę bankietową naszej biblioteki podczas spotkania z Alkiem Rogozińskim. Spotkanie miało miejsce 2 grudnia 2021 r. Autor specjalizuje się w pisaniu komedii kryminalnych i właśnie komediowa konwencja towarzyszyła wszystkim podczas spotkania, podczas którego uczestnicy nie tylko wyćwiczyli swoje przepony, ale również dowiedzieli się wielu ciekawostek ze świata show-biznesu, gdzie nasz gość przebywa na co dzień.
Alek Rogoziński powitał zebranych, opowiadając anegdoty o sobie, jako pisarzu. Uśmiech i radość towarzyszyły wszystkim podczas całego spotkania! Autor okazał się przemiłym gawędziarzem. Rozmowa dotyczyła początków kariery pisarza. Alek Rogoziński opowiadał o tym, jak stawiał pierwsze kroki w karierze dziennikarza radiowego, przytoczył historię związaną z jednym z pierwszych poważnych wywiadów, jakie przeprowadził z gwiazdą polskiej sceny muzycznej – Marylą Rodowicz.
Nie mogło zabraknąć rozmów o książkach. Alek Rogoziński w zabawny sposób opowiadał o przygodach, jakie spotykały go na spotkaniach autorskich i podczas zbierania materiałów do swoich komedii kryminalnych.
Na koniec wszyscy chętni, a było ich sporo, otrzymali dedykację do książek, z którymi przybyli na ten niecodzienny wieczór. O atmosferze spotkania niech świadczy komentarz jednego z uczestników, który zwracając się do naszego gościa, stwierdził: „Twoje spotkanie autorskie było dłuższe niż koncert Madonny”. Niestety nie wiemy, ile trwają koncerty Madonny, ale nasz gość zabawiał publiczność przez prawie trzy godziny, za co mu serdecznie dziękujemy.
Alek Rogoziński (ur. 20 stycznia 1973 w Warszawie) - dziennikarz, redaktor, pisarz — twórca opowiadań, komedii kryminalnych i powieści obyczajowych, pasjonat muzyki oraz podróży. Karierę zawodową zaczynał w połowie lat 90. w Rozgłośni Harcerskiej, później był prezenterem w warszawskich studiach Radia Plus i Radia Kolor oraz współpracownikiem i redaktorem, m.in. pism „Boutique” i „Party”. Literacko zadebiutował w 2015 roku książką „Ukochany z piekła rodem”, ale prawdziwą popularność przyniosła mu wydana rok później komedia sensacyjna „Jak Cię zabić, kochanie?” nominowana przez portal Lubimy Czytać do tytułu Książka Roku 2016 (kategoria „kryminał, sensacja, thriller”). W 2017 r. podobną nominację zdobyła powieść „Do trzech razy śmierć”, a dwie kolejne - „Lustereczko, powiedz przecie” i „Zbrodnia w wielkim mieście” - zajęły pierwsze miejsce w internetowym plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Nakład wszystkich 21 powieści jego autorstwa przekroczył już ćwierć miliona egzemplarzy, a sekretem ich popularności wśród czytelników są zarówno wyraziste kobiece bohaterki, jak też umiejętne łączenie humoru i kryminalnej intrygi, porównywalne z twórczością „królowej polskiego kryminału”, Joanny Chmielewskiej.
{joomplucat:217 limit=24|columns=3}