Już po raz czwarty zawitał w naszej bibliotece znany podróżnik, dziennikarz i pisarz w jednej osobie Krzysztof Petek. Tym razem zabrał nas w podróż po Amazonii, Syberii oraz po Ukrainie i Rumunii.
Spotkanie, a właściwie trzy spotkania odbywały się 27 lutego tego roku. Najpierw autor spotkał się z dziećmi SP Dąbie, potem z uczniami SP Gródków, a na końcu z dorosłymi czytelnikami.
Uczestnicy spotkań mieli okazję przenieść się w odległe rejony naszego globu nad najdłuższą rzekę świata Amazonkę. Stamtąd w krainę wiecznych mrozów czyli na Syberię. Temperatury, jakie dzielą te dwa odległe zakątki świata to, bagatela, 100 stopni Celcjusza. Za sprawą naszego gościa i jego barwnych opowiadań mogli także poznać tajemnicze zakątki Rumunii, a dokładnie zamek Vlada Palownika, czyli historycznej postaci stanowiącej pierwowzór hrabiego Drakuli. Mogli też stanąć przed sarkofagiem z tysięcy ton betonu utworzonym nad reaktorem elektrowni atomowej w Czarnobylu.
Niektórzy śmiałkowie mogli też zapoznać się z kilkoma technikami samoobrony, gdyż nasz gość również i takie szkolenia prowadzi a na koniec mogli również zaopatrzyć się w książki autora. Zainteresowanie, szczególnie wśród uczniów było tak ogromne, iż autorowi brakło egzemplarzy i obiecał dosłać je pocztą.
Krzysztof Petek autor cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarz, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Jego serie "Porachunki z przygodą", "GRA", a ostatnio "Operacja HYDRA" cieszą się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży. Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich.
Od najmłodszych lat związany był z harcerstwem, działając w Harcerskim Szczepie Osiedlowym "Kopernikowcy".
Zaliczył 28 obozów harcerskich, ponad 300 wypraw, biwaków i rajdów. W terenie spędził łącznie 3 lata, o każdej porze roku. Od 1987 roku przez 7 lat prowadził harcerski Oddział Specjalny powołany do ochrony obozów, biwaków, baz harcerskich. Uczestnicząc między innymi w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne przeszedł dodatkowe (poza harcerskimi) szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum, rozpoczynając publikowanie w ogólnopolskich czasopismach. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Publikował w Gazecie Młodych, Sztandarze Młodych, Dzienniku Zachodnim, Dzienniku Beskidzkim, Dzienniku Śląskim, Panoramie (tam pracował 1994/95), Super Expressie, Polityce, Poznaj Świat, czasopismach lokalnych. Pracował w studiu radiowym SSR EGIDA, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci i młodzieży.
Obecnie organizuje wyprawy w rozmaite, ciekawe miejsca na świecie i cały czas pisze książki. Tę najnowszą zatytułowaną „Całe złoto Eldorado” promował podczas naszego spotkania.
{joomplucat:112 limit=100|columns=3}