Piątek 15 grudnia 2017 roku. Imieniny - wszystkiego najlepszego!

Filia nr 2 w Strzyżowicach nieczynna do odwołania z powodu remontu budynku. Przepraszamy.

22 grudnia 2017 r. wszystkie filie nieczynne.

"Duże Litery" w Psarskich Bibliotekach

W naszych Bibliotekach stale przybywa czytelników, co oczywiście cieszy nas wszystkich. A skoro przybywa czytelników, to musi również zwiększać się ilość książek. I bardzo się o to staramy aby każdy użytkownik Bibliotek z terenu Gminy był zadowolony z oferty, którą do niego kierujemy, i którą ciągle uatrakcyjniamy. Przede wszystkim gromadzimy „normalne” książki także audiobooki; uruchomiliśmy dostęp do ibuków a w ostatnim czasie wzbogaciliśmy naszą propozycję o książki z serii „Duże Litery”.

Czytaj więcej...

Kończymy remont!!!

Biblioteka po remoncieOd 28 lipca Biblioteka w Psarach zaprasza

Ta wiadomość jest nie tylko piękna – ona jest przede wszystkim prawdziwa!
Po długo trwającym remoncie, nareszcie będziemy mogli otworzyć podwoje Biblioteki Centralnej w Psarach. Gdy zakończymy wszystkie prace będzie to zupełnie inne miejsce, które mamy nadzieję spodoba się naszym czytelnikom i będą nas odwiedzać tak samo chętnie jak dawniej. Jedno nie zmieniło się na pewno – wspaniały księgozbiór, który czeka na swoich odbiorców.
Zapraszamy 28 lipca od godz.10 do godz.18; godziny otwarcia Biblioteki pozostają bez zmian.

Metamorfoza Psarskich Bibliotek

W związku z wielkim projektem realizowanym w Gminie Psary, który ma na celu stworzenie publicznych punktów dostępu do Internetu tzw. PIAP-ów, wszystkie Biblioteki na terenie Gminy, gdzie m.in. te punkty będą usytuowane, przechodzą remonty i modernizacje.

Czytaj więcej...

Rozbudowa trwa – relacja z drugiego piętra

fotkaJak widać na zdjęciach, prace budowlane są już bardzo zaawansowane. Jesteśmy na drugim piętrze czyli w nowej sali Biblioteki a nad nami prawie gotowy dach.
Niedługo rozpocznie się kolejny etap prac – zdecydowanie trudniejszy dla nas, połączenie nowego pomieszczenia z dotychczasowym lokalem Biblioteki.

Czytaj więcej...

„Akademia dla Każdego”– 10 października wielkie otwarcie!

fotkaTermin otwarcia Psarskiej „Akademii dla Każdego” jest coraz bliżej. Ta wielka chwila nastąpi w czwartek 10 października b.r. o godz. 17 w sali OSP w Psarach, gdzie będzie miało miejsce rozpoczęcie roku akademickiego. Ciekawi świata mieszkańcy Gminy Psary, czyli słuchacze naszej Akademii spotkają się z zaproszonymi gośćmi i wykładowcą – Panem Dariuszem Gackiem, który wygłosi pierwszy, inauguracyjny wykład poświęcony walorom turystycznym województwa śląskiego.

Czytaj więcej...

Trwa nabór do "Akademii dla Każdego"

fotkaUWAGA! UWAGA! Wszystkie placówki Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach przyjmują zapisy do otwieranej w październiku „Akademii dla Każdego”. Każdy mieszkaniec Gminy, niezależnie od wieku może być słuchaczem Psarskiej Akademii, w której raz w miesiącu będzie mógł wziąć udział w ciekawym wykładzie a także uczestniczyć w zajęciach sekcji rekreacyjno – turystycznej.

Dzięki temu, że projekt „Akademia dla Każdego” uzyskał dofinansowanie w ramach działania Małe Projekty, udział w nim jest bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych ciekawym spędzaniem wolnego czasu mieszkańców zapraszamy do naszych placówek w Psarach, Dąbiu, Strzyżowicach i Sarnowie w celu wypełnienia deklaracji.

Otwarcie „Akademii dla Każdego” połączone z pierwszym wykładem pt. „Walory turystyczne Województwa Śląskiego z agroturystyką w tle” będą miały miejsce dn. 10 października 2013 roku.

Kalendarium wydarzeń

 «  < Grudzień 2017 >   »
PnWtŚrCzPtSoNd
15

My na Facebooku

Nowości wydawnicze

Biblioteka poleca

Psarski Kinomaniak

3402867
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Od początku
2000
2358
12189
3368600
42298
75519
3402867
Twój adres IP: 54.234.247.118
Czas: 2017-12-15 18:39:39