fotoPod hasłem Akcja Zima odbędzie się 13 lutego 2019 r. o godz. 17 w naszej bibliotece spotkanie z policją w ramach Akademii Bezpiecznego Seniora. Zapraszamy wszystkich seniorów, nie tylko uczestników UTW.

fotoW piątek 15 lutego 2019 r. o godz. 17 w naszej bibliotece zagości już nie pierwszy raz pisarka i podróżniczka Emilia Nowak. Tym razem opowie, co kryją oceaniczne głębie. Serdecznie zapraszamy naszych czytelników i innych chętnych do uczestnictwa w spotkaniu. Wstęp wolny.

fotoDla każdego, kto ma ochotę spędzić czas ferii w Bibliotekach: w Psarach, Dąbiu, Strzyżowicach czy w Sarnowie zawsze są dostępne: książki, czasopisma, puzzle, piasek kinetyczny, gry i komputery z dostępem do Internetu.

fotoChór „Halka” z Kozłowej Góry pod dyrekcją Niny Guzy wystąpił 31 stycznia 2019 r. przed publicznością zgromadzoną w sali bankietowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach z repertuarem kolędowo-karnawałowym. Zachwycona publiczność dziękowała owacjami na stojąco.

fotoInformacja ważna dla wszystkich członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy naszej bibliotece. Dąbrowska Akademia WSB ogłosiła konkurs fotograficzny. Nie pozostaje nic innego, jak tylko chwytać za aparaty i realizować swoje artystyczne wizje. Konkurs przeznaczony tylko dla członków UTW.

fotoCzarnobyl – wymarłe miasto. O skutkach katastrofy w elektrowni atomowej z 1986 roku oraz o teraźniejszości miasta opowie prof. Dariusz Roth. Zapraszamy 10 stycznia (już w ten czwartek) 2019 r. na godz. 17 do Sali Bankietowej w Psarach przy ul. Szkolnej 45 na arcyciekawe spotkanie dotyczące katastrofy w Czarnobylu i jej skutków.

fotoWszystkich, którzy ukończyli 25 lat i są aktualnie zatrudnieni zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe i językowe, dzięki którym można podnieść swoje zawodowe kwalifikacje. Są jeszcze wolne miejsca na język angielski. Termin zgłoszeń upływa z końcem stycznia 2019 r.

fotoNasza biblioteka bierze udział w konkursie „Tylko jeden wieczór” organizowanym przez wydawnictwo EDIPRESSE – KSIĄŻKI. Nagrodą jest spotkanie z autorką książki o tym samym tytule - Krystyną Mirek. Prosimy czytelników o pozytywną energię i trzymanie kciuków, bo tylko w ten sposób możecie nas wesprzeć w rywalizacji pomiędzy bibliotekami o wizytę autorki.

fotoJuż po raz drugi w naszej bibliotece gościliśmy osoby niezwykłe: Renatę Piątkowską - pisarkę oraz Malwinę Kożurno - lektorkę. Obydwie panie swą działalnością propagują wiedzę i ocalają od zapomnienia historię Ireny Sendler. Tym razem zaproszone panie spotkały się z młodzieżą szkolną z Gródkowa, Dąbia i Sarnowa oraz z czytelnikami dorosłymi, by na podstawie książki „Wszystkie moje mamy” przypomnieć postać Polki – Ireny Sendler, która podczas II wojny światowej ocaliła z warszawskiego getta ponad dwa i pół tysiąca dzieci.

fotoPo raz kolejny w psarskiej bibliotece obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W centrali i wszystkich filiach dzieci zbierały się, by uczcić urodziny swej najukochańszej przytulanki.

fotoPokazy mody w naszej bibliotece weszły już na stałe do kanonu imprez, jakie organizujemy dla czytelników. Ostatni taki pokaz odbył się 22 listopada 2018 r. i zgromadził sporo fanek wizażu i stylu.

fotoZapewnienie bezpieczeństwa we współczesnym świecie to nie lada sztuka. Przekonaliśmy się o tym podczas wykładu dr Pauliny Polko, która była naszym gościem 8.11.2018 r. i roztoczyła dość pesymistyczną wizję współczesnych i czekających nas za kilka, czy kilkanaście lat, zagrożeń.