fotoCelem wprowadzenia najmłodszych w świat literatury, 11 kwietnia 2024 r. przedszkolaki z Dąbia po raz pierwszy odwiedziły Filię nr 1 w Dąbiu. Dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy dbać o książki, aby jak najdłużej nam służyły.

Podczas zajęć maluchy w skupieniu wysłuchały opowiadania pt. ''Kicia Kocia w bibliotece'', a także z wielkim zainteresowaniem, oglądały książki dostępne w naszej placówce.

Na koniec przedszkolaki zostały zaangażowane do działań plastycznych, gdzie wykonały swoje pierwsze zakładki do książek. Zajęcia biblioteczne dały dzieciom możliwość zaznajomienia się z nowym miejscem oraz obcowania z książką, co jest niezmiernie ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci.