Biblioteka poleca

fotoGrudzień to magiczny czas. Wszystko może się zdarzyć.
Autorka powieści obyczajowej „Zakochaj się Julio” przenosi czytelnika do pięknej, zimowej scenerii polskich gór i snuje opowieść o miłości jak z bajki.
Główna bohaterka to Julia, nauczycielka jednego z krakowskich liceów. Jest ambitną, młodą kobietą, która próbuje zaszczepić w swoich uczniach miłość do matematyki. Niestety bez skutku. Z drugiej strony jej otwarte serce i pozytywne nastawienie powoduje, że uczniowie ją uwielbiają i ufają.
Pewnego dnia Julia wybiera się w góry i tam na szlaku  poznaje …
Aby poznać dalszy ciąg tej współczesnej bajki zapraszamy

fotoNowy, pochłaniający czytelnika thriller autorki „Dziewczyny z pociągu”.
Dynamiczny styl i dogłębna analiza instynktów jakimi kieruje się człowiek.
Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostry. Jules nie odbiera, ignorując jej prośbę o pomoc. Nel umiera. Mieszkańcy miasteczka mówią, że „skoczyła“. A Jules musi wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekła – miała nadzieję, że na dobre – aby zaopiekować się swoją piętnastoletnią siostrzenicą.
Paula Hawkins przedstawia  thriller, w którego tle czają się historie z przeszłości. Autorka w niezwykle umiejętny sposób dozuje czytelnikowi napięcie.
Dla osób lubiących mocne wrażenia.

fotoPolska literatura kryminalna przeżywa obecnie niezwykły rozkwit. Na rynku wydawniczym jest coraz więcej polskich autorów, którzy śmiało mogą konkurować z zagranicznymi powieściopisarzami. Wśród nich jest Robert Bryndza, który napisał trzymający w napięciu kryminał pt. „Nocny stalker”. „Jeśli on Cię obserwuje, jesteś już martwy...”. Ofiarami są samotni mężczyźni, którzy cenią sobie swoją prywatność.  Sprawa zostaje przydzielona pani detektyw E. Foster. Erica i jej zespół pracujący nad sprawą trafiają na trop seryjnego mordercy. Czy uda się schwytać zabójcę? Na to pytanie trzeba poszukać odpowiedzi w ksiażce.

fotoNowa powieść obyczajowa autorki między innymi „Milaczka”, „Szkoły żon” i „Szczęścia pachnącego wanilią”. „Czereśnie zawsze muszą być dwie” to historia o tym, że każda teraźniejsza decyzja ma swoje odzwierciedlenie w przyszłości. Ukazuje czytelnikowi jakie dary może przynieść nam los gdy patrzymy nie tylko oczami ale przede wszystkim sercem. Tytuł nawiązuje do tego, że drzewo czereśni aby dawać owoce i zakwitać potrzebuje towarzystwa innego drzewa. Niczym człowiek aby mógł żyć i być szczęśliwym potrzebuje kochać i być kochanym. Aby dowiedzieć się czy główna bohaterka – Zosia Krasnopolska – odnajdzie swoje „drzewo” i miejsce na ziemi należy sięgnąć po lekturę…

fotoJak to u Olgi Rudnickiej bywa, jest dużo humoru, emocji, intryg i ...wypadków.
Trzy przyjaciółki, które bardzo zawiodły się na swoich mężach, doszły do wniosku, że muszą coś zrobić aby prowadzić spokojne i bezpieczne życie, czyli życie bez małżonków ale jednocześnie nie stracić prawa do fortuny. Rozwód nie wchodził w rachubę, gdyż na przeszkodzie stały intercyzy podpisane przez wszystkie trzy kobiety. Jedynym zadowalającym rozwiązaniem było...wdowieństwo. Ale jak to zrobić?
Przy tej książce można odpocząć na wesoło.
Polecam. HW