Niedziela 22 października 2017 roku. Imieniny Marleny, Edwarda, Seweryna - wszystkiego najlepszego!

Dnia 23 października 2017 r. - biblioteka w Sarnowie będzie nieczynna.

Filia nr 2 w Strzyżowicach będzie nieczynna w dniach od 23 do 27 października 2017 r., z powodu wymiany okien. Przepraszamy za utrudnienia.

Wszystkie wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbywają się
w Sali Bankietowej w Psarach przy ul. Szkolnej 45 - obok Biblioteki

Festiwal Nordalia w Psarach

Kolejny raz w murach Psarskiej Biblioteki będziemy gościć Panią Marię Danielską – pomysłodawczynię i organizatorkę bardzo ciekawego przedsięwzięcia jakim jest Festiwal Nordalia. Ta zakrojona na skalę wojewódzką inicjatywa, ma na celu przybliżenie szeroko pojętej kultury krajów skandynawskich w naszym regionie.

Czytaj więcej...

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

fotoPsarski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował swój piąty rok akademicki. Uroczystość uświetnił swym występem Oleg Dowgal, artysta z Ukrainy.

Czytaj więcej...

Uniwersytet Trzeciego Wieku – nabór trwa

Uniwersytet Trzeciego WiekuPsarski Uniwersytet Trzeciego Wieku, działa w naszej Gminie już cztery lata. Rok akademicki 2017/2018, to piąty rok funkcjonowania tej niezwykle ważnej inicjatywy. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku współpracujemy z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej co jest gwarantem wysokiej klasy wykładów. Mamy pewność, że będą ciekawe, inspirujące a także praktyczne.

Od strony organizacyjnej nic się nie zmieni, czyli jeden raz w każdym miesiącu spotykamy się na wykładzie a zainteresowani mogą uczestniczyć w zajęciach fakultatywnych. Będziemy kontynuować naukę j.angielskiego, będzie joga, gimnastyka taneczna, będą działały grupy: artystyczna i komputerowa.

Biblioteka w Psarach serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wypełnienia deklaracji uczestnictwa w UTW, co można zrobić w każdej naszej placówce, czyli w Bibliotekach w Psarach, Dąbiu, Strzyżowicach i Sarnowie i do udziału w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 będzie miała miejsce dnia 28 września 2017 roku o godz.17 w sali bankietowej w Psarach.

Sandomierz – zdobyty!

fotoZgodnie z planem, w pierwszą sobotę czerwca (03.06) o godz. 6 rano! najwytrwalsi słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Psarach wyruszyli w podróż do Sandomierza.
Czterogodzinna podróż przebiegała sprawnie i bezpiecznie – dzięki Panu Piotrowi kierowcy i ciekawie, ponieważ w naszym gronie była Pani przewodnik – Dorota Salamon, która już w drodze przekazywała wiele informacji związanych z towarzyszącymi nam na trasie miejscami.

Czytaj więcej...

Śpiewające zakończenie roku

fotoMowa oczywiście o zakończeniu czwartego już roku, działającego w Psarach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W miniony czwartek – 25 maja 2017 roku w sali bankietowej w Psarach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia kolejnego roku akademickiego najwytrwalszym słuchaczom.

Czytaj więcej...

UTW - zdobywamy Sandomierz

Uniwersytet Trzeciego WiekuW ubiegłym roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Psarach, na zakończenie roku akademickiego wybrali się na wycieczkę do Wisły aby zdobyć ją na nowo. Udało nam się tego dokonać dzięki Pani przewodnik.
W tym roku, 3 czerwca bladym świtem, najwytrwalsi studenci UTW udają się na podbój Sandomierza. Wszyscy mamy nadzieję, że będzie to tak samo piękna wycieczka jak ta poprzednia.

Kalendarium wydarzeń

 «  < Październik 2017 >   »
PnWtŚrCzPtSoNd
22

My na Facebooku

Nowości wydawnicze

Biblioteka poleca

Psarski Kinomaniak

3263591
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Od początku
1792
2414
14959
3233701
55703
98207
3263591
Twój adres IP: 54.158.238.108
Czas: 2017-10-22 17:20:24