Piątek 15 grudnia 2017 roku. Imieniny - wszystkiego najlepszego!

Filia nr 2 w Strzyżowicach nieczynna do odwołania z powodu remontu budynku. Przepraszamy.

22 grudnia 2017 r. wszystkie filie nieczynne.

Wszystkie wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbywają się
w Sali Bankietowej w Psarach przy ul. Szkolnej 45 - obok Biblioteki

Zajęcia grupy artystycznej

rękodzieło_14Uniwersytet III wieku to nie tylko teoretyczne wykłady z różnych dziedzin życia.
Dowodem na to, że „studenci” UTW potrafią nie jedno są zajęcia grupy artystycznej.

Czytaj więcej...

UTW w Psarach - wykład i koncert

oko_1Niezwykle ciekawą formę przybrał drugi wykład w roku akademickim 2017/2018 w ramach UTW w Psarach, który odbył się 16 listopada 2017r. Temat dotyczył licznej grupy osób, ponieważ omawiane były choroby oczu najczęściej występujące u seniorów. Wykładowca – Pani doktor Barbara Mandera tak profesjonalnie i przystępnie przedstawiła wszystkie zagadnienia, że słuchacze nie musieli już o nic pytać.

Czytaj więcej...

Tydzień Seniora w Powiecie Będzińskim

seniorzy_1Od 18 do 25 listopada 2017 roku w Powiecie Będzińskim obchodzony będzie Tydzień Seniora. Na seniorów z naszego Powiatu czeka wiele atrakcyjnych i ciekawych wydarzeń takich jak: warsztaty plastyczne, warsztaty taneczne, zajęcia sportowe, porady i zabiegi fryzjerskie i kosmetyczne, porady dietetyka, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, wielopokoleniowe zawdy sportowe oraz wiele, wile innych inicjatyw.

Czytaj więcej...

Festiwal Nordalia w Psarach

Kolejny raz w murach Psarskiej Biblioteki będziemy gościć Panią Marię Danielską – pomysłodawczynię i organizatorkę bardzo ciekawego przedsięwzięcia jakim jest Festiwal Nordalia. Ta zakrojona na skalę wojewódzką inicjatywa, ma na celu przybliżenie szeroko pojętej kultury krajów skandynawskich w naszym regionie.

Czytaj więcej...

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

fotoPsarski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował swój piąty rok akademicki. Uroczystość uświetnił swym występem Oleg Dowgal, artysta z Ukrainy.

Czytaj więcej...

Uniwersytet Trzeciego Wieku – nabór trwa

Uniwersytet Trzeciego WiekuPsarski Uniwersytet Trzeciego Wieku, działa w naszej Gminie już cztery lata. Rok akademicki 2017/2018, to piąty rok funkcjonowania tej niezwykle ważnej inicjatywy. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku współpracujemy z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej co jest gwarantem wysokiej klasy wykładów. Mamy pewność, że będą ciekawe, inspirujące a także praktyczne.

Od strony organizacyjnej nic się nie zmieni, czyli jeden raz w każdym miesiącu spotykamy się na wykładzie a zainteresowani mogą uczestniczyć w zajęciach fakultatywnych. Będziemy kontynuować naukę j.angielskiego, będzie joga, gimnastyka taneczna, będą działały grupy: artystyczna i komputerowa.

Biblioteka w Psarach serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wypełnienia deklaracji uczestnictwa w UTW, co można zrobić w każdej naszej placówce, czyli w Bibliotekach w Psarach, Dąbiu, Strzyżowicach i Sarnowie i do udziału w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 będzie miała miejsce dnia 28 września 2017 roku o godz.17 w sali bankietowej w Psarach.

Kalendarium wydarzeń

 «  < Grudzień 2017 >   »
PnWtŚrCzPtSoNd
15

My na Facebooku

Nowości wydawnicze

Biblioteka poleca

Psarski Kinomaniak

3402880
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Od początku
2013
2358
12202
3368600
42311
75519
3402880
Twój adres IP: 54.234.247.118
Czas: 2017-12-15 18:42:06