foto16 listopada 2023 roku Filię Nr 3 Biblioteki w Sarnowie odwiedzili uczniowie klasy Ia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz ze swoją wychowawczynią, panią Agatą Niemczyk, aby wziąć udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika.

Na wstępie uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Dowiedzieli się czym różni się książka z biblioteki od tej, którą mają w domowej biblioteczce oraz z zainteresowaniem zwiedzali pomieszczenia wypożyczalni.

Później złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Pasowanie książką było przepustką do wypożyczalni, gdzie bibliotekarka wskazała dzieciom działy z książkami przeznaczonymi dla najmłodszej grupy odbiorców i przekazała garść informacji na temat układu książek na półkach.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali swoje karty biblioteczne oraz pamiątkowe dyplomy i upominki, które będą im przypominać o tym wydarzeniu.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy najmłodszych czytelników do korzystania z naszych zbiorów.
Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie u nas ciekawą dla siebie książkę.

Do zobaczenia w bibliotece!